top of page

prismacolor

Polikrami, sanatı belirli bir noktadan yakalamış ve merakını sanat dallarına yönelten herkes için bir durak görevi görmektedir. Zihninizdekileri bir yüzeye aktarmak istiyorsanız ve bunu yaparken bir tarz oluşturmak gayeniz var ise Polikrami web sitesi sizin için biçilmiş kaftandır.


Bigpoint, Prismacolor (https://www.polikrami.com/prismacolor.html), Derwent gibi sanat meraklılarına başlangıçtan ileri seviyelere kadar alternatifler sunabilen markaların ürünlerin bünyesinde barındıran Polikrami, malzeme ihtiyaçlarınız karşılamak için hazır. Edineceğiniz ürünler sayesinde başlangıç seviyesinin zorlu süreçlerini rahatlıkla atlatabilir, kendinize olan güveninizi arttırabilir ve böylece yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.


Resim sanatı söz konusu olduğunda geleneksel bağlamda karakalem ile başlanılması önerilir. Karakalem ile belirli bir süre geçirdikten sonra, fırça aşamasına geçmek oldukça kolaydır. Zira el kasları kalem tutmaya adapte olduğundan, fırça tutuş biçimlerine de daha hazır hale gelir. Bu noktada Bigpoint’in 12’li dereceli kalemlerden oluşan setini edinebilirsiniz. https://www.polikrami.com/bigpoint-dereceli-kalem-12-li-metal-kutu.html?search=karakalem


Elbette ki karakalem ile başlamak gibi bir zorunluluğa sahip değilsiniz. Resim yapmaya ilgi duyuyorsanız ve fırça ile tuvale ya da çeşitli kâğıtlara istediklerinizi aktarmak istiyorsanız, sulu, akrilik ve yağlı boya ile de başlamanız mümkün. Ancak bunun için boyanın türüne göre fırça edinmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra yağlı boya için tuval, akrilik ve sulu boya için de standart resim kağıtlarına göre daha kalın ve boyayı tutan kağıt türlerinden edinmeniz gerekmekte. Bigpoint’in akla gelebilecek tüm renklerin olduğu akrilik ve yağlı boya koleksiyonu siz resim severler için Polikrami’de mevcut. Ek olarak yine Bigpoint’e ait 12’li sulu boya setini de deneyebilirsiniz.


Çizgi roman, illüstrasyon ve daha serbest tarzda resim yapmak istiyor ve boya ve fırça kullanmak yerine daha alternatif bir yöntem arıyorsanız, Prismacolor’un marker setlerine göz atabilirsiniz. Marker’lar su bazlı oldukları için her dokunuşta açıktan koyuya doğru tonlar elde edebilirsiniz. Karakalem ile oluşturduğunuz eskizleri detaylandırabilir hatta boyama kitaplarını istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Polikrami’de Prismacolor’un 12’li setinden tutun 156’lık setlerine kadar çeşit mevcuttur. Bu markörler ile klasik tarzda portre, manzara ve natürmort da çalışabilmeniz mümkün.

Güncelleme tarihi: 26 Eyl 2021


Karakalem portre siparişleriniz yupiyo.com tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Bugüne kadar teslim ettiğimiz siparişlerden hiç bir olumsuz tepki almamanın gururunu yaşıyoruz.

Karakalem Portre Yupiyo tarafından en özel hediyelerden biri olarak kabul ediliyor. Çizimin bir insanın elinden çıkıyor olması ve şaşırtıcı derecede sanatsal bir hediye olması müşterinin yanı sıra ressamı dahi büyülüyor. İşte Yupiyo ressamlarının işini bağlılıkla ve severek yapması buradan geliyor.

Müşterilerimizin bizi tercih etmelerindeki başlıca etkenler fiyat ve memnuniyet performansı en yüksek ve ideal hizmeti vermemizden kaynaklanıyor. Bunun yanında müşterilerimize shopier | yupiyo aracılığı ile güvenli ödeme yöntemi sunuyoruz. Web sitemiz Google tarafından güvenli kabul edilen web sitelerinden biri, bu sahip olduğumuz güvenlik sertifikasıyla (SSL) sağlanıyor.

Karakalem Portre çizimleri sanılanın aksine uzun sürelerde ve yoğun emek harcanarak yapılmaktadır. Hal böyle olunca da hem müşterilerimizi memnun edecek hemde harcadığımız emeğin karşılığını alabileceğimiz fiyatlar sunmak durumundayız.

Yupiyo olarak siz müşterilerimizden isteğimiz bize çözünürlüğü yüksek sanatsal içeriğe sahip olan fotoğraflar göndermeniz. Bu aynı zamanda da memnuniyetinizin garantisi olacaktır.

Yupiyo ile mutluluğunuz için çalışmak bizim için bir ayrıcalıktır, bunun uzun yıllar sürmesi için çalışacağız...

#karakalemsipariş #karakalem #karakalemportre #yupiyo

Güncelleme tarihi: 26 Eyl 2021

Temel malzemelere ek olarak çizim deneyiminizi kolaylaştıracak ve daha keyifli hale getirecek başka araçlarda bulunmaktadır.

Oran Gereçleri

Pergel ve dikiş ölçeği, oran ölçmek için kullanılabilir. Pergel fotoğrafla kullanılırken, dikiş ölçeği hem fotoğraflarla hem de gerçek yaşamdan çizimlerle kullanılabilir.

Işık Kutusu

Ressamlar ışık kutusunu, yapısal eskizleri çizim kağıdına geçirmek için kullanırlar. Arkadan ışık gelirken, çizim kağıdınızı yapısal eskizin üzerine bantlayın ve çizgilerin üzerinden geçerek çizim kağıdına aktarın.

Kağıt mendil ve Tortillion

Yumuşak kalem kullanılan yerlerde, daha yumuşak bir izlenim bırakmak için çizgileri harmanlamak isteyeceğiniz durumlar olabilir. Kağıt mendil geniş alanlarda işe yararken, sıkıca rulo yapılmış yumuşak kağıttan yapılan tortillion daha ayrıntılı harmanlamada kullanılabilir.

Bu malzemeler bir çizimdeki çizgileri yumuşatabilir ya da harmanlayabilir.

Transfer Kağıdı

Yapısal eskizi, çizim kağıdına aktarmanın bir diğer yöntemi de transfer kağıdıdır, grafit kağıdı olarak da bilinir.

Sabitleyici

Eserinizin bulaşmasını önlemek için sabitleyici kullanın. Bu yöntem, grafite nazaran daha tozlu olma eğilimi gösteren karbon ve kömür çizimlerde özellikle işe yarayacaktır. Sabitleyici uygularken ortamı uygun şekilde havalandırın.

#karakalemresimçizimi #karakalemsipariş #karakalemçizimi

Tanıtılan Yazılar
bottom of page